Відбулась обласна онлайн-школа кращого педагогічного досвіду

28 Лютого 2024

                27.02.2024 відбулась обласна онлайн-школа кращого педагогічного досвіду для педагогічних працівників ЗП(ПТ)О Харківської області будівельних, монтажно-будівельних професій, предмета «Охорона праці» на тему: «Компетентнісно-орієнтоване навчання як результативна складова засвоєння змісту професійної освіти».

У роботі школи взяли участь 40 педагогічних працівників ЗП(ПТ)О  м. Харкова та Харківської області зазначених категорій.

Відкриття обласної школи розпочалось із привітання Раїси ОВЕРЧУК, методиста ДНЗ «Регіональний центр професійної освіти інноваційних технологій будівництва та промисловості», яка розповіла про активну роботу педагогів закладу професійної освіти щодо впровадження нових державних освітніх стандартів та сучасні підходи досягнення результатів навчання фахівців будівельної галузі.

У ході семінарського модуля методист НМЦ ПТО у Харківській області Олена ДІДЕНКО представила алгоритм створення компетентнісно-орієнтованих кейсів для підсумкового оцінювання здобувачів освіти будівельних професій, включаючи аспекти охорони праці, та продемонструвала практичні приклади їх втілення, в тому числі із застосуванням цікавого та інформативного відеоматеріалу.

Під час практичного модуля учасники ознайомились із розробленими командою педагогів ДНЗ «Регіональний центр професійної освіти інноваційних технологій будівництва та промисловості» компетентнісно-орієнтованими кейсами, підходами до їх створення для оцінювання навчальних досягнень здобувачів освіти за відповідними професійними компетентностями.

Також було зосереджено увагу на створенні ефективних навчальних матеріалів за допомогою освітнього відеоконтенту. Викладач предметів професійно-теоретичної підготовки Ольга БЕЗСОНОВА надала практичні поради з досвіду роботи щодо створення якісного освітнього відеоконтенту з професій монтажно-будівельного профілю. Про розвиток компетентностей безпеки в учнів з особливими освітніми потребами на уроках і заходах з предмета «Охорона праці» поділився викладач Сергій ДОЛЯ.

Протягом онлайн-спілкування з учасниками школи обговорено основні напрямки роботи обласної секції за методичною темою: «Сучасні підходи досягнення результатів навчання фахівців будівельної галузі при впровадженні ДОС» та  визначено стратегії в умовах дистанційного навчання.

 

Олена ДІДЕНКО

Раїса ОВЕРЧУК

 

Поділитися