Співпраця із соціальними партнерами

Основний акцент роботи соціально-психологічної служби ПТНЗ повинен ставитися на заходи первинної, превентивної профілактики, націленої на підтримку та розвиток умов, що сприяють збереженню фізичного, особистісного та соціального здоров’я. Первинна профілактика є масовою і найбільш ефективною, тому Науково-методичний центр професійно-технічної освіти у Харківської області співпрацює з Центром денного перебування «Компас», з Харківським обласним благодійним фондом «Парус».

У рамках проекту «Права та здоров’я уразливих груп населення: заповнюючи прогалини» на базі Чугуївського професійного аграрного ліцею та Краснокутського професійного аграрного ліцею було організовано і проведено захід, метою якого є первинна профілактика ВІЛ-інфікування, інших форм прояву ризикованої поведінки та пропаганда здорового способу життя серед підлітків.

Програмою заходу було передбачено участь юнаків і дівчат в інтерактивній  грі «Маршрут безпеки». За правилами гри команди-учасники повинні були за заданим маршрутом пересуватися від однієї «станції» до іншої і проходити на кожній з них бліцопитування. За швидкість і правильність відповідей на питання команди отримували бали. Команда, яка набрала найбільшу кількість балів, стала переможцем.

Під час гри учні закріплювали знання з питань ВІЛ/СНІДу, контрацепції та репродуктивне здоров’я уразливих груп підлітків, розвиток власних поведінкових стратегій щодо ВІЛ/СНІДу у різних цільових групах, сприяння розвитку навичок прийняття самостійних рішень.

На початку 2016/2017 навчального року була розроблена програма профілактики конфліктів та правопорушень серед учнівської молоді «Будуємо майбутнє разом». Мета цієї програми – охарактеризувати та закріпити навички стійкого протистояння тиску однолітків та відмови від скоєння  протиправних дій. У програмі беруть участь учні ДПТНЗ «Центр професійно-технічної освіти №3 м. Харкова», Харківського професійного електротехнічного ліцею, Харківського професійного ліцею будівництва та автотранспорту, Харківський професійний ліцей будівництва і комунального господарства, ДПТНЗ «Харківське вище професійне училище будівництва», ДНЗ «Харківський поліграфічний центр ПТО», Професійно-технічного училища №32 м. Харкова, Харківського професійного ліцею харчових технологій та торгівлі, ДПТНЗ «Харківське вище професійне училище сфери послуг».

 

Герасименко А.В.

методист НМЦ ПТО у Харківській області

Поділитися