В умовах війни День охорони праці набуває особливого значення

26 Квітня 2024

НОВИНИ

 

                              В умовах війни День охорони праці набуває особливого значення. Новий девіз цього року: «Вплив зміни клімату на безпеку та гігієну праці» (The impacts of climate change on occupational safety and health).

           26.04.2024 для викладачів предмета «Охорона праці» відбувся методичний кластер на тему: «Ефективні технології розвитку компетентностей безпеки на уроках та заходах з предмета «Охорона праці»». У заході взяли участь 28 педагогів ЗП(ПТ)О Харківської області.

Педагогам було запропоновано креативний простір для співпраці, метою якого є досягнення безпечного освітнього простору – важливого чинника здоров’язберігаючої компетентності здобувачів професійної освіти.

Під час методичного кластеру особливу увагу було акцентовано на вплив екологічної ситуації на сферу праці та здоров’я працівників і необхідність залучення всіх учасників освітнього процесу до вирішення питань безпеки й гігієни праці.

У ході кластеру для підвищення професійної компетентності викладачам пропонувались найефективніші практики досвідчених педагогів та цифрові інструменти для вдосконалення освітнього процесу на уроках і заходах з охорони праці, а також створення безпеки на виробництві.

Досвідом, практичними порадами та рекомендаціями поділились:

  • Валентина ЧЕРНЯВСЬКА, викладач професійно-теоретичної підготовки Харківського центру професійно-технічної освіти державної служби зайнятості, яка презентувала навчальний посібник для здобувачів П(ПТ)О «Основи безпечної праці», а також методи і форми навчання здобувачів професійної освіти при набутті компетентностей безпеки праці в галузі;
  •  Лілія ЧАЙКА, викладач Центру професійно-технічної освіти №1 м. Харкова, пропонувала використання інтерактивного додатку «Перша допомога» на уроках і лабораторно-практичних роботах з предмета «Охорона праці»;
  •  Надія КОСОВІЧЕВА, викладач професійно-теоретичної підготовки Харківського центру професійно-технічної освіти державної служби зайнятості, демонструвала корисні відеоролики для організації навчання з питань охорони праці;
  • Вікторія ВЕРХОГЛЯД, викладач ДПТНЗ «Харківське вище професійне училище сфери послуг», рекомендувала гайди з безпеки в професіях як ефективний інструмент вирішення практичних кейсів;
  • Олена ДІДЕНКО, методист НМЦ ПТО у Харківській області, навела приклади застосування ШІ для розвитку здоров’язберігаючих компетентностей.

 

Матеріали обласного методичного кластеру для викладачів предмета «Охорона праці» ЗП(ПТ)О Харківської області:

 

Надія КОСОВІЧЕВА

Вікторія ВЕРХОГЛЯД

Валентина ЧЕРНЯВСЬКА

 

 

Поділитися