НОВИНИ Про проведення обласної школи позитивного педагогічного досвіду викладачів предмета «Охорона праці» ПТНЗ м. Харкова та Харківської області (для викладачів-початківців)

28 Лютого 2013

27 лютого  2013 року в Харківському професійному ліцеї залізничного транспорту відбулася   школа позитивного педагогічного досвіду (ШППД) викладачів  предмета  «Охорона праці»  ПТНЗ Харківщини за темою «Творчість викладача – запорука зростання фахового рівня та педагогічної майстерності»  на основі досвіду роботи викладача-методиста вищої категорії  Валентини Олександрівни Чернявської.

У роботі школи взяли участь 40 викладачів предмета «Охорона праці» ПТНЗ області.

З молодими викладачами було проведено тренінг з метою сприяння психологічній адаптації молодих викладачів до умов роботи в професійно-технічному навчальному закладі, зокрема корекція хибних очікувань і типових ілюзій щодо роботи, підвищення самооцінки й упевненості в собі та у своїх знаннях,  добір оптимальної стратегії професійної діяльності.

Проблема: «Становлення молодого педагога – основа розвитку освіти».

Мета заходу:

¨   сформувати індивідуальну творчу лабораторію викладача;

¨   стимулювати самоосвітню роботу молодого педагога;

¨   інформувати про інноваційні технології навчання та виховання,

¨   допомогти молодому викладачу відчути впевненість у собі та набратися досвіду роботи.

Завдання: за допомогою рольових ігор та вправ допомогти викладачу-початківцю знайти вихід із будь-якої ситуації, яка може скластися, створити і підкріпити імідж успішного викладача.

Практичний приклад моделювання фрагментів уроків із використанням активних форм і методів навчання й виховання показала викладач В.О.Чернявська під час рольової гри «ЩО? ДЕ? КОЛИ?» з використанням інформаційно-комунікаційних технологій навчання. У грі взяли участь 2 команди: команда учнів та команда учасників ШППД. Питання  для  суперників   були  підготовлені  учасниками  гри.

 Після проведення заходу відбулось   обговорення  та підведення підсумків роботи школи учасниками та були прийняті рекомендації щодо  використання сучасних інформаційно-комунікаційних технологій  при вивчені предмета «Охорона праці».

Поділитися