Війна може травмувати нашу психіку

13 Травня 2022

Війна може травмувати нашу психіку, але цьому можна запобігти. Намагайтеся триматися 3 простих правил, які можуть допомогти від психологічних проблем в майбутньому.

Бути поруч зі своїми рідними – це про дотик і обійми, про співдіяльність, де б ми не були – у ліжку чи в бомбосховищі… Це про добрий погляд, це про уважність і любов… І теж про чутливість до того, коли ми цього потребуємо.

Бути прикладом. Підлітки наслідують манеру долати стрес. Тому від того, як батьки, або педагоги можуть дати раду з критичними ситуаціями залежить, як їх долатиме учень, або ваша власна дитина. Це не про те, щоб ніколи не падати, а про те, щоб вставати знову і знову.

Спілкуватися. Вкрай важливо допомогти підліткам зрозуміти, що відбувається і як нам вистояти у цій війні. Це про те, щоб говорити завжди, коли пролунав дзвінок від вашого учня. Говорити з повагою до їхніх почуттів та переживань, до внутрішньої мудрості.  А ще – слухати, що вони говорять, та чесно відповідати на їхні питання. Наша задача передати їм віру, що з Правдою ми обов’язково і неминуче переможемо і наша країна буде вільною і щасливою!

 

Поділитися