Обласний круглий стіл для викладачів предмета «Охорона праці»

16 Січня 2023

16 січня 2023 року відбувся круглий стіл (онлайн) для викладачів предмета «Охорона праці» ЗП(ПТ)О Харківської області на тему: «Актуальні організаційно-правові засади розвитку культури безпеки праці в системі професійної (професійно-технічної) освіти».

У роботі взяли участь 19 педагогічних працівників ЗП(ПТ)О м. Харкова та Харківської області.

Під час заходу методист НМЦ ПТО у Харківській області Олена ДІДЕНКО запропонувала учасникам обговорити реформування трудових відносин та умов праці під час воєнного часу, а також проблеми організації охорони праці в ЗП(ПТ)О. Було надано практичні рекомендації використання матеріалу на уроках предмета «Охорона праці» щодо дій в ситуаціях, які пов’язані з воєнним станом.

У ході семінарського модуля Ольга РИБКІНА, викладач Харківського центру професійно-технічної освіти державної служби зайнятості, розповіла про формування культури безпеки професійної діяльності у майбутніх кваліфікованих робітників та вирішення питань культури безпеки праці в економічно розвинених країнах на прикладі Словаччини.

Під час практичного модуля доповіла Надія КОСОВІЧЕВА, викладач Харківського центру професійно-технічної освіти державної служби зайнятості, торкнувшись суперечливих моментів, пов’язаних із організацією навчання та перевірки знань з питань охорони праці в умовах воєнного стану та цифровізації системи управління охороною праці.

Під час дискусії «за круглим столом» досвідом роботи щодо дотримання цифрової безпеки освітнього простору під час організації освітнього процесу в ЗП(ПТ)О поділилась Вікторія ВЕРХОГЛЯД, викладач ДПТНЗ «Харківське вище професійне училище сфери послуг».

Протягом онлайн-спілкування учасниками круглого столу висловлено думки з приводу поставлених питань щодо безпеки життєдіяльності та культури безпеки праці в системі П(ПТ)О, забезпечення охорони праці в умовах воєнного стану в ЗП(ПТ)О.

Наприкінці заходу, з метою формування навичок власного захисту, емоційної безпеки і створення клімату безпеки в ЗП(ПТ)О, педагогам запропоновані рекомендації для управління стресом і емоційними станами під час надзвичайних ситуацій, а також визначені основні завдання щодо роботи обласної секції для викладачів предмета «Охорона праці» ЗП(ПТ)О Харківської області.

 

Верхогляд

Діденко

Рибкіна

Косовічева

 

video ч.1    video ч.2

 

 

Поділитися